Liposukcja bez operacji

Endermologia Toruń - odchudzani -usuwanie cellulitu i skuteczne odchudzanie
Endermologia LPG Toruń
25 sierpnia 2019
Laserowe usuwanie owłosienia Toruń -depilacja laserem medycznym
Trwałe usuwanie owłosienia – Depilacja laserem
4 września 2019
Liposukcja bez skalpela - medycyna estetyczna kosmetyka laserowa

Liposukcja bez skalpela - medycyna estetyczna kosmetyka laserowa

Pod nazwą liposukcji kryje się zabieg, jakiego celem jest pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej i wymodelowanie figury ciała. Dostępnych jest kilka metod liposukcji. Część z nich jest mniej inwazyjna i różni się od zwykłej operacyjnej liposukcji, z tego powodu nazywane są liposukcją bez skalpela. Każda z tych metod polega na rozbiciu zbędnej tkanki tłuszczowej, którą później odsysa się lub naturalnie wydala z organizmu.

Metody te szczycą się co raz większą popularnością wśród kobiet, choć nie przy każdym z zabiegów efekty są widoczne od razu. Wszystko podlega indywidualnym możliwościom organizmu. Również to, ile będzie potrzebnych zabiegów zależy od pacjenta. Przed każdym zabiegiem lekarz lub kosmetolog przeprowadza wywiad oraz ocenia ilość tkanki tłuszczowej do odessania. Warto też zorientować się w przeciwwskazaniach do poddania się liposukcji. Do najistotniejszych z nich zaliczają się nowotwory, choroby dotyczące krzepliwości krwi i infekcje.

METODY LIPOSUKCJI BEZ SKALPELA

Liposukcja laserowa

Laserowa liposukcja bez skalpela jest zalecana dla osób, które chcą pozbyć się tłuszczu w konkretnych miejscach. Ta metoda pozwala nie tylko na wymodelowanie ciała, ale także korzystnie wpływa na skórę, jej kondycję i regenerację. W trakcie pojedynczego zabiegu można usunąć nawet do 400 ml tłuszczu, a ponadto laser nie niszczy tkanek, w pobliżu obszaru zabiegu.

Liposukcja laserowa bez skalpela trwa, w zależności ile jest niechcianego tłuszczu, do 1-2 godzin i przebiega w znieczuleniu punktowym. Ta metoda wymaga niewielkiego, zupełnie niewidocznego z czasem nacięcia, by można było wsunąć specjalny światłowód do obszaru ze zbędną tkanką tłuszczową. Laser promieniuje na komórki tłuszczowe i dzieli ich błony, by stały się płynne i mogły zostać odessane już w czasie zabiegu. Znaczna część podzielonego tłuszczu poddaje się naturalnemu metabolizmowi i zostaje usunięta w przeciągu paru dni.

Laserowa liposukcja ma też pozytywny wpływ na komórki odpowiedzialne za produkcję kolagenu. Dzięki stymulacji tych komórek poprawia się kondycja skóry, ponieważ ta zostaje odmłodzona i ujędrniona. Efekty są zwykle widoczne tuż po zabiegu, jednak ostatecznych rezultatów należy spodziewać się w ciągu 1 – 2 miesiąca.

Metoda ultradźwiękowa

Ta metoda liposukcji opiera się na energii ultradźwięków, jaka jest używana do oderwania tkanki tłuszczowej od pozostałych tkanek. Długoletnie badania nad ultradźwiękami wpływają na to, że jest to nieinwazyjna metoda liposukcji bez skalpela. Taki rodzaj zabiegu jest obecnie jednym z najbardziej precyzyjnych wśród innych, dlatego jest szczególnie wskazany w przypadku trudnodostępnych miejsc np. kolan. Jest to metoda całkiem bezbolesna, a energia ultradźwięków kierowana jest bezpośrednio na tłuszcz. Bez ryzyka zniszczenia innych tkanek, naczyń krwionośnych czy nerwów.

Podzielone komórki tłuszczowe przechodzą w stan płynny i w tej postaci trafiają do wątroby, skąd są wydalane dzięki procesom metabolicznym. Aby liposukcja ultradźwiękowa była całkowicie skuteczna zaleca się podjęcie od 5 do 10 zabiegów w serii. Efekty takiej metody są widoczne w przeciągu miesiąca od skończenia zabiegów. Należy zauważyć, że liposukcja ultradźwiękowa jest jedynie terapią wspomagającą i właściwe jest by po skończeniu zabiegów zatroszczyć się o dietę i własny styl życia.

Metoda iniekcyjna

Znana bardziej jako lipoliza iniekcyjna, jest zabiegiem, który przypomina zarówno liposukcję laserową jak i ultradźwiękową w tym, że rozbija komórki tłuszczowe oraz jest nieinwazyjną metodą bez użycia skalpela. Co więcej, lipoliza iniekcyjna może być stosowana także na twarzy w celu usunięcia worków pod oczami, podwójnego podbródka lub tłuszczu z policzków.

Metoda iniekcyjna polega na wstrzyknięciu roztworu fosfatydylochiny, wprost do tkanki tłuszczowej. Taka substancja rozdziela komórki tłuszczowe, które potem są wchłaniane do wątroby oraz naturalnie wydalane. Zabieg trwa około godziny i przebiega przy znieczuleniu punktowym. Wadą tego rodzaju zabiegu jest to, że z uwagi na przebieg tej metody może pojawić się opuchlizna i zaczerwienienie skóry tam, gdzie wkłuwano igły. Dobrze jest też po zabiegu zastosować masaż limfatyczny, który wspomoże usunięcie niepotrzebnego tłuszczu z organizmu.

Metoda iniekcyjna przynosi najlepsze efekty w przypadku osób ze średnim nadmiarem tłuszczu. Roztwór nie zwalczy znacznej ilości tłuszczu, dlatego taki zabieg może nie spełnić oczekiwań pacjenta z otyłością. Najbardziej widoczne efekty pokazują się po 2 lub 3 zabiegach w odstępach od 3 do 6 tygodni.

Te nieinwazyjne zabiegi liposukcji bez skalpela są w dużym stopniu bezpieczniejsze niż zwyczajna metoda operacyjna, w dużej części przypadków nie potrzeba czasu rekonwalescencji. Zabiegi nie zaburzają zwyczajengo rytmu pracy pacjenta, który właściwie od razu może wrócić do swoich zajęć. Niezależnie od metody usuwania tkanki tłuszczowej, dla utrzymania optymalnych rezultatów, wskazane jest zachowanie zdrowej diety oraz aktywnego trybu życia, aby uniknąć nawrotu odkładania się niechcianego tłuszczu w przyszłości.