Depilacja mechaniczna

Depilacja mechaniczna to bardzo często wybierana metoda depilacji. Wykonuje się ją za pomocą depilatora. Wyposażony jest on w specjalne pęsety lub dyski, które delikatnie podważają włoski, a następnie je wyrywają. Niestety, jest to dość bolesna metoda depilacji, jednak można się do niej przyzwyczaić. Producenci depilatorów prześcigają się w dodawaniu usprawnień, które mają zminimalizować odczuwanie bólu. Często są do nakładki chłodzące lub masujące. Depilacja mechaniczna jest bardzo trwała. Jej efektami możemy cieszyć się nawet przez kilka tygodni. Jest jeszcze jeden plus. Odrastające włoski są słabsze i cieńsze, a z czasem ich liczba maleje.

Depilacja mechaniczna - to proste

Stosowanie depilatora jest bardzo wygodne i ekonomiczne. Sama depilacja nie zajmuje wiele czasu, nie potrzeba też dodatkowych kosmetyków. Cena samego depilatora może wahać się od niespełna 100 do około 600 zł. Użycie depilatora jest bardzo proste. Wystarczy przyłożyć urządzenie do skóry pod kątem 90 stopni i lekko napiąć skórę. Dobrej jakości depilatory wychwytują nawet najmniejsze włoski, jednak optymalną długością jest około 3-4 mm

Kiedy może pojawić się ból?

Wyrywanie dłuższych może okazać się bardziej bolesne. Zdarza się, że depilator nie wyrwie włoska, tylko go urwie tuż nad skórą. Wtedy po kilku dniach zabieg będzie trzeba powtórzyć. Przed zabiegiem można wziąć kąpiel (jednak nie za gorącą). Dzięki temperaturze i rozszerzonym porom wyrywanie włosków będzie łatwiejsze. Po depilacji warto zastosować specjalne balsamy, które opóźniają wzrost włosa.

Plusy i minusy

- Depilacja mechaniczna sprawdzi się u osób z ciemnymi i twardymi włoskami.

- Kremy do depilacji często wywołują reakcje uczuleniowe. Depilator pozwala tego uniknąć, a efekty utrzymują się nawet do miesiąca.

- Depilację mechaniczną przeprowadza się bardzo łatwo.

- Minusem tej metody jest dość duża bolesność samego zabiegu.

- Częstym powikłaniem po użyciu depilatora jest zapalenie mieszków włosowych. Urządzenie powinno się odkażać, to samo tyczy depilowanej części ciała. Dzięki temu ryzyko powikłań można zminimalizować.

- Dużym problemem, występującym nie tylko przy depilacji mechanicznej, jest wrastanie włosków. Odrastający włosek nie jest dostatecznie twardy, aby przebić się przez naskórek. Dlatego niezmiernie ważne jest stosowanie peelingów, zarówno przed, jak i po depilacji (po upływie 2-3 dni). Ścierają one warstwę martwego naskórka.

- Ten rodzaj depilacji z całą pewnością nie jest polecany dla osób bardzo wrażliwych na ból i borykających się z podrażnieniami. Uważać należy także na żylaki i pękające naczynka.