Golenie

W dzisiejszych czasach – dbanie o gładką skórę dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Wcale nie jest tak, że ci drudzy rzadziej sięgają po profesjonalny sprzęt do golenia. Golenie miejsc pod pachami, nóg, miejsc intymnych, a nawet rąk – takiemu zabiegowi spokojnie może się poddać zarówno kobieta, jak i mężczyzna!

Golenie a depilacja

Wiele osób utożsamia golenie z depilacją. Tymczasem różnica między tymi zabiegami jest ogromna i musimy sobie zdawać z tego sprawę. Zupełnie innych produktów winniśmy użyć przy goleniu niż przy depilacji. Podstawową różnicą między goleniem a depilacją jest to, że goleniem nazywamy mechaniczne usuwanie włosków, które wyrosły ponad powierzchnię skóry. Dostrzeżemy je bez problemów gołym okiem. Depilacja polega na usuwaniu całego włoska, łącznie z cebulką.

Dlaczego wybrać golenie?

1) Przede wszystkim – zabieg ten jest zdecydowanie najprostszą metodą na pozbycie się owłosienia.

2) Za golenie nie zapłacisz wiele – z pewnością mamy tu do czynienia z najtańszą formą pozbywania się nadmiernego owłosienia.

3) Zabieg golenia jest bardzo prosty i nie wymaga specjalnego doświadczenia. W przypadku depilacji laserowej bądź woskowej, lepiej się udać do profesjonalnego studia depilacji.

Golenie – na co trzeba uważać


- W przypadku nadwrażliwej i suchej skóry, należy skorzystać z bazy przed goleniem – kremu, pianki lub żelu. Jeśli tego nie zrobimy, wówczas golenie może okazać się bolesne.

- Po goleniu mogą się pojawić na naszym ciele czerwone krostki. Jest to reakcja skóry na odrastające włosy, które nie potrafią się przez nią przebić. Pozbycie się szpecących ciało krostek wymaga zastosowania odpowiedniego kremu oraz regularnego peelingu.

Pamiętajmy o jednym – golenie nie pozwoli nam na pozbycie się włosów na dobre. To dobry zabieg dla tych, którzy chcą w łatwy i niedrogi sposób pozbyć się włosków. Jeżeli chcemy uzyskać trwały efekt, to wówczas lepiej sięgnąć po depilację.

Golenie – przeciwskazania


Pozytywną informacją w przypadku golenia nóg i innych części ciała maszynką jest to, że poważnych przeciwskazań w zasadzie nie ma. Musimy uważać przy chorobach skóry, np. przy łuszczycy. W takich przypadkach, golenie może przynieść niepożądane efekty. Konsultacja z lekarzem powinna rozwiać wątpliwości.